Zmývať vrstvy odporu - v praktickom živote 2. časť

Autor: lenka vdovjaková | 1.6.2011 o 10:10 | (upravené 1.6.2011 o 10:28) Karma článku: 2,67 | Prečítané:  477x

Určite  poznáte ten pocit, keď sa vám nedarí, máte ťažkosti. Keď sa vám cyklicky opakujú veľmi podobné situácie a vy, pre vás celkom prirodzene, stále rovnako reagujete a nechápete prečo sa to vlastne  deje. Vlastne rovnaké situácie, akurát len výmena za nový ksicht toho kto vám ,,ubližuje."  Cítite hnev, bolesť a odmietanie.

Ale ak by chcel niekto napravovať chyby sveta, väčšinou to aj  tak zle dopadlo. Zmeniť človek môže len seba. Kedy sa človek zmení a dokáže sa vôbec zmeniť? A pokiaľ ano, nie je to len k horšiemu?

Najhoršie je, že sme väčšinou iba tým čo je do nás vkladane spoločnosťou a to len z účelov že treba niečo získať...

Zmeniť sa môžeme vedome, alebo pri nejakej situácii, ktorá spustí rýchli proces zmeny, ako trebárs smrť , vážny stres, či zase už spomínaná láska. Jednoducho silné stimulačné emócie.

Chyby nepozná vlastne iba láska. Ak ste zamilovaný nepoznáte chyby. Ak ste ,,napojený" na lásku, necítite bolesť.  Takýto človek je pritom i zdravší,  všetko ľahko zvláda.  Ako náhle si  človek všimne nejakú chybu, tak zrazu láska zmizne. Ale nedá sa asi stále behať po svete len zamilovaný, to si vyžaduje nejaký stav vyrovnania, upokojenia. Ide o to, naučiť sa lásku vnímať ako energiu ktorá človeka neustále obklopuje.

Postupne ako by sa mal človek učiť vo svojom živote chápať, posúvať sa, , tak by mal postupovať s určitou radosťou... Ide o to, pochopiť čo vám i ,,zlé“ situácie chcú naznačiť, čo vo vás má byť ,,vyliečené“, vyrovnané. Ak to človek začne chápať vedome, ,,odpor“ , bolesť, prestane mať svoju silu...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?