Cesta

Autor: lenka vdovjaková | 25.2.2011 o 15:32 | (upravené 25.2.2011 o 15:43) Karma článku: 6,55 | Prečítané:  435x

Ale prečo nemôžete zmeniť myslenie? Prečo? Pretože sme závislí... Mali by sme pochopiť že sme závislí na emóciách. Ako môže napríklad niekto povedať že miluje určitú osobu? Väčšinou ide len o zamilovanie do prísľubu citov na ktorých je závislý. Tá istá osoba môže byť do týždňa zavrhnutá ak nevyhovie našim emočným potrebám.

Predstavte si, že idete v aute a nejaký iný šofér vás nahnevá trebárs tým, že vás obehne v neprehľadnej zákrute, čo vám okamžite spôsobí reakciu hnevu.  V tomto hneve sa okrem toho ešte viac sami utvrdíte, tým že si zanadávate.

Alebo sa vám stane že vás niekto oklame. Začnete si sťažovať, že aký ste len úbohý, že práve toto sa vám neustále deje...  

 Definícia závislosti je niečo čo nedokážete potlačiť.  Človek  si tak navodí situácie ktoré ukoja biochemické túžby našich buniek tým, že vyhovieme našim chemickým potrebám. Závislý človek bude potrebovať  o niečo viac k tomu aby uspokojil svoje chemické nároky. Takže pokiaľ nezvládate svoje emočné stavy, ste na nich zrejme závislí.  Človek je pritom  už tak negatívny, a závislý na svojej ,,negativite“, že keď sa aj povie slovo láska, tak si to  človek hneď spojí s bolesťou.  Predstaví si trebárs osobu ktorú miloval avšak s ktorou je spojený rozchod, rôzne ťažkosti a teda i pocit bolesti...

 

Sme tým, čím sú naše emócie. Každú skupinu buniek ovplyvňujú molekuly emócií.  Emócie sami o sebe nie sú problém. Problém je závislosť.  Závislosť na citoch. 

Všetko začína v bunke, signál dostáva z mozgu. Celý povrch bunky pokrývajú miliardy receptorových miest ktoré slúžia iba ako vstupná brána pre prichádzajúce informácie. Receptor v ktorom sa uchytil peptid bunku v mnohých ohľadoch mení, spustí kaskádu biochemických dejov ktoré nakoniec zmenia jadro bunky.  Problém receptorov je  vtom že sa mení ich citlivosť. Pokiaľ je receptor pre danú drogu  alebo telesnú chemikáliu dostatočne dlho bombardovaný zmení sa, alebo obmedzí svoju aktivitu.  Ak bombardujeme bunku rovnakými postojmi, chemikáliami.. stále dokola, tak potom sa bunka väčšinou začne deliť a vytvorí sesterskú bunku. Táto ďalšia bunka bude mať viac receptorových  miest pre zodpovedajúce emočné neuropeptidy a menej receptorových miest pre vitamíny, minerály....  Nebude ani vedieť vylučovať škodlivé látky, toxíny.  Čo to urobí so zdravím človeka, si viete iste predstaviť.  Potom nastáva i otázka, či má vôbec nejaký význam  zdravá výživa,  keď bunka nemá po 20 rokoch emočného trápenia receptorové miesta aby mohla prijímať  nutričné hodnoty pre jej zdravie?

 

Každá bunka je živá a má vedomie. Obzvlášť ak definujeme vedomie z oblasti pozorovateľa. Vždy je prítomné hľadisko bunky. Bunka je tak vlastne najmenšou jednotkou vedomia v tele.

 

 

Pokiaľ toto človek pochopí, má pred sebou cestu ako môže zmeniť svoje myslenie a tak i svoj život.  Potrebná je v prvom rade schopnosť zameranosti. Človek by sa mal  pokúsiť prekonať sám seba – zvíťaziť nad vlastnou lenivosťou, strachom.... Cesta k vrcholu je neustálym súbojom človeka so sebou samým  Keď to dokáže,  zmení sa tak aj  schopnosť vyberať si svoje možnosti. Dovtedy si človek nevyberá svoj život. Dovtedy je závislý na emóciách ktoré mu jeho život vyberajú. Ak je závislý, ani pozitívne myslenie nemôže fungovať. Pozitívne myslenie totiž  býva u ľudí iba tenká vrstva pod ktorou je príliš veľa negatívneho.

Sme tu preto aby sme tvorili, potom bude mať človek na výber, potom keď pochopí že toto vedomie je základom všetkého.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?