Strach

Autor: lenka vdovjaková | 12.4.2011 o 18:59 | (upravené 12.4.2011 o 19:09) Karma článku: 4,46 | Prečítané:  749x

Pochopiť samého seba  je možné cez samotné programy v nás. Programy, ktoré deformujú našu osobnosť, neustále nám kladú podmienky, obmedzujú našu slobodu. Nútia nás robiť to, čo sa od nás očakáva a nie to, po čom túžime. Privádzajú nás k rozhodnutiam, ktoré nadlho poznamenávajú naše životy a často ich menia na choroby, utrpenie a bolesť.

Keďže sa nachádzame v hmotnom svete, ktorý ako taký má vždy dualitu, tak opakom lásky je práve strach. Nie je to nenávisť ako by sa možno mohlo zdať. Nie nenávisť, ale strach je protipólom lásky. To strach v nás zasieva nenávisť, závisť, žiarlivosť, stavy úzkosti a nedôveru voči sebe či druhým.

Strach sa dokáže maskovať rôznymi rolami, veľakrát dokonca navonok často pozitívnymi.  Ak však neprijímate či nevysielate lásku, tak len vysielate či prijímate strach. Akokoľvek ho môžeme nazvať  spravodlivosťou, povinnosťou.. nenávisti k zlému, stále je to len a len strach. Ak človek bojuje nie je to odvaha, čo ho poháňa dopredu, ale strach.  A je jedno či je to strach z niečoho, alebo strach o niečo.

Toltécka múdrosť hovorí – Láska nemá očakávania, zato strach je plný očakávania. Láska nemá povinnosti – strach je plný povinností. Ak konáme z povinnosti náš odpor spôsobuje že trpíme. Ak sa nám nedarí konať na základe našich povinností, pociťujeme vinu.

Asi to poznáte. Strach o deti,  strach z nepoznaného,  strach keď vás druhý nútia do niečoho čo sami nechcete, a strach keď človek cíti že niečo nedopadne dobre.. 

Strach existuje vždy vo vzťahu k niečomu. Človek sa obáva toho, čo bolo, je a prípadne čo  bude. Človek zo strachu veľakrát i uctieva niečo o čom vlastne ani veľa nevie...  Čo vlastne zapríčiňuje strach? 

Zatemnená a otupená myseľ s ktorej potom vychádza i násilie..

Láska je trpezlivá, strach je netrpezlivý. Láska je odpútanie, strach je naplnený putami a obavami o nejaké straty.

Láska je naozaj láskavá, strach je príliš zameraný na seba než aby mohol byť láskavý. Milujeme alebo sa bojíme.

Takže ujasnenie, pravda.. vo  svojich myšlienkach .. a láska..

A pochopenie toho ako toto myslenie strachu v sebe vyrovnať... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?