Ilúzia slobody

Autor: lenka vdovjaková | 13.6.2011 o 21:06 | (upravené 13.6.2011 o 21:42) Karma článku: 5,66 | Prečítané:  634x

Ľudia väčšinou klamú samých seba, opájajú sa predstavami ktoré navodzujú nejaké pocity umožňujúce žiť dobre, cítiť život znesiteľnejším...  Môže byť človek slobodný ak má problém prežiť v materiálnom svete? Je slobodný vtedy ak má materiálno naplnené až tak, že mu vyteká z pohára? Alebo je pravá sloboda niečo úplne iné?

Ak ste materiálne slobodný a cítite sa naozaj dobre, pretože ste sa nemuseli zapájať do zákerného systému /pochybujem/ , tak super - lebo to znamená že ste asi vyhrali v športke, alebo ste sa narodili do dobrej rodiny...

Všetko ostatné získanie materiálnej slobody je možno iba ilúzia o slobode....

A vôbec – môže vôbec existovať nejaká materiálna sloboda? Čo keď je to len akási hra ktorá nás odvádza od pravej podstaty?

 

Vlastne bežný človek žije akoby nasilu. A ani nemôže byť motivovaný, pretože nemôže robiť to, čo by chcel.. Môže sa pokladať za otroka v postavení voči systému - žiadna sloboda, iba hnus z činov ostatných. Kain a Abel- z Kaina sa stal ten čo založil národy, toho mŕtveho rozožrali červy.
Ďalší – ako Mojžiš , ten tiež zabil, Mohamed zabil .... A za odmenu sú vraj ešte aj v nebi, keďže sú ospevovaný ako hrdinovia...

 

 

Ano, možno si ľudia robia sami tento bordel, tak je to nastavené.. Boh sa ale prejavuje.. takže čo ak je to vlastne iba jeho bordel? Možno je to tak, že človek žiadny bordel nespravil, len ho musí furt ,,nespravodlivo“ naprávať.. A karma? Možno je to len jeho výmysel.. Výmysel aby nás mal čím vydierať... Udržovať nás v túžbe po živote... Po prejavení sa...

 

Na chate sa opil kamarát, bol nešťastný zo života, nedarilo sa mu podľa jeho predstáv a tak vyliezol na strom a začal srdcervúco vykrikovať že sa zabije... Všetci sa zhŕkli okolo stromu a snažili sa ho v panike presvedčiť aby zliezol dole. Vôbec to však nepomáhalo a tak druhý kamarát ktorý celú situáciu pozoroval z verandy prišiel pod strom a začal kričať, že nech už konečne skočí, lebo taký ko.. ktorý si neváži život a vešá sa pre pi... tu len otravuje vzduch a navyše doje... celú chatu, tak nech už konečne skočí, nech je už klud!

Nešťastný kamarát po dvoch minútach zliezol pokorne so stromu...

 

Byť prítomný v čase, zodpovedný v priestore a aktívny pre lepšiu budúcnosť? A tak bude môcť byť i v materiálnom žití sloboda? Bude to raj, alebo peklo. A to len v nás... Raj je tu, a buď ho vidíte alebo nie. Ak ho nevidíte, pýtajte sa prečo ho nevidíte? Predpokladám, že analýzou sa dostanete do bodu kedy si priznáte že v sebe ani vo svojom živote nič nemeníte... Možno ste presvedčený že daný stav, akýkoľvek zlý aspoň ako tak funguje a nebudete teda nič meniť, hoci sa necítite dobre. Pre takého človeka je dôležité aby robili zmeny všetci ostatní okolo len nie on. Pokiaľ človek nerobí zmeny, tak ho život väčšinou do zmien dokope a to väčšinou dosť bolestivo. Stagnácia ale ani nie je možná. Všetko plynie. Buď veci pribúdajú, alebo ubúdajú, buď sa zlepšujú alebo zhoršujú. Nesnažte sa hovoriť si – je mi síce zle – ale zvykol som si... to je tá pravá nesloboda, závislosť. Ak neviete čo so svojim životom – len sa seba spýtajte - ,,kam to chcem ísť?“ a čo preto musím urobiť aby som sa tam dostal? Nejde ale to chcieť sa dostať k miliónom, pretože to je zväzujúci pocit... Buďte prítomný v čase, zodpovedný za svoje činy a aktívny pre lepšiu budúcnosť . To je myslím jediná možnosť slobody.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?