O partnerskej láske

Autor: lenka vdovjaková | 30.10.2011 o 16:48 | (upravené 30.10.2011 o 16:57) Karma článku: 8,97 | Prečítané:  3635x

Existujú len dva možné vzťahy s ľuďmi,  a platí to aj pre partnerskú lásku medzi mužom a ženou  -Jeden je bez lásky ale so strachom a ten druhý bez strachu ale s láskou.

Prvý je ,,karmický", a druhý menej ,,karmický", resp. možno úplne bez akejkoľvek karmy. Je to vzťah za ,,odmenu". Je to ozajstný vzťah čistej lásky.

Pri prvom môžete ľúbiť druhého človeka, mať ho radi, ale vždy s ním budete mať nejaké ťažkosti, pociťovať nejaký strach, pociťovať  problémy...Raz to môže byť preto,  že drahý partner vážne ochorie, alebo, že nebudete mať dostatok peňazí, raz vás partner nahnevá lebo vás vôbec nepochopí...

Druhý vzťah je radostný, je to niečo tak výnimočné, že vám takéto stretnutie, takýto vzťah vtisne do očí slzy, avšak sú to slzy obrovskej radosti a hlbokej lásky, lásky ktorá nepozná strach, nepozná očakávanie, nepozná bolesť z choroby, ani zo smrti...!  Ak na taký natrafíte, tak pochopíte ten obrovský rozdiel. Žiadne očakávanie, ale ozajstné splynutie a láska.... Prítomnosť ktorá len je.. A verte mi, pokiaľ to naozaj nezažijete, v zásade to nemôžete naozaj plne pochopiť..

Pre vznik pravej lásky je potrebné pripravovať sa na ňu, pretože len to kto je na taký vzťah naozaj pripravený, stretne ho.  Podľa zákona rovnorodého sa pripravený stretne s pripravenou a nepripravený s nepripravenou. Inak to ani nemôže byť.  V druhom prípade je však jediné riešenie - spoločné úsilie o zdokonalenie, preto sa koniec koncov takí ľudia aj zišli. Tak ,,vyrastú" obidvaja.

Hovorí sa že človek je polygamný.  Myslím si však, že kto niečo také tvrdí, pravú partnerskú lásku nezažil. Pravá láska je absolútne monogamná.  Keď dôjde ku skutočnému prepojeniu tak sú obaja voči ostatným ,,kastrovaný."  Prestanú vnímať ostatných ako pohlavných.  Problém je  v tom, že pravé vzťahy prakticky vymizli, v podvedomí človeka vzniká túžba po opačnom pohlaví a všetci slobodní aj ženatí sú neustále opačným pohlavím priťahovaní. Ich podvedomie totiž neustále hľadá a nemôže nájsť...

Ľudia stáročiami pokrivili vzťah  medzi mužom a ženou -

  1. hovoria, že pohlavný akt je vlastne hriešny - výnimku má plodenie detí.  Vari títo ľudia nechápu aká obrovská energia vychádza z pohlavnej sily?
  2. ďalšou pokrivenosťou je prehlásenie stáročiami ženy za menejcennú.  Žena sa stala výmenným tovarom za jalovice, územia, tróny.
  3. treťou zvrátenosťou a negáciou lásky je smilstvo. Smilstvo je sexuálny dej  bez duchovnej a duševnej lásky.  Ak je v sexe duchovná láska, je jeho motívom vôľa dať partnerovi nežnosť, lásku. Ak je v sexe sebectvo, je jeho motiváciou vziať si rozkoš pre seba. Avšak pri pocite dať je partnerovi dávaná energia a ten je po láske nabitý, vyrovnaný, šťastný.   Pri pohnútke brať je duša partnera oberaná o energiu týchto tiel a výsledok je potom pocit únavy, znechutenosti z telesnosti a pocit márnosti sveta.
  4. ďalšou  pokrivenosťou je pôsobenie proti tvorivosti. Strnulosť, stereotypnosť majú za následok stratu radosti z lásky.

 

Keďže väčšina ľudí prežíva karmickú lásku, za kontaminovanú všetkým možným len nie jasnou, jednoznačnou láskou, je vtedy dôležité pochopiť čo je dôležité rozvíjať -

Prvou podmienkou pre dosiahnutie pravej lásky  je rozvíjanie vlastného duchovného rozmeru.  Duchovné vedenie takého človeka  potom podvedome zariadi aby  v potrebný čas stretol  jemu  ideálneho partnera.  Ľudia ktorí v sebe nerozvinuli duchovný rozmer, nie sú schopní skutočnej lásky.

Dôležitou súčasťou pravej lásky je rovnosť pohlaví. Táto rovnosť nie len  právny stav.  Znamená to v prvom rade uvedomiť si, že ženská duša je iná než mužská. Muži sa vyznačujú aktívnou tvorivou energiou - odolnosťou, tvrdosťou a sú lepšie stavaný pre život v hmote.  Ženy sa naopak vyznačujú pasívnou tvorivou energiou, vnímavosťou, intuitívnosťou, prispôsobivosťou a citovosťou a sú stavané lepšie vnímať svet ducha. Muž pozerá na svet okom rozumu, žena citu.  Ich vnútorné duševné spojenie obohacuje obidvoch, pretože tak dokážu vidieť svet ucelene.

Ďalšou,  veľmi dôležitou súčasťou je pokora - uvedomenie si vlastnej nedokonalosti.  Partner totiž vystihne nielen nedostatky toho druhého, ale i snahu z lásky k nemu ich väčšinou najprv zakryť a potom odstrániť.  Táto snaha je konkrétny prejav lásky, je to veľký dar, pretože stojí najviac námahy.. A o to práve vedomiu ktoré tvorí človeka aj ide. Človek sa teda buď učí - chce sa učiť, alebo sa neučí a teda dostáva sa do problémov... - karmy a pod. v zásade ide o to, že skoro nikto sa nechce sám od seba meniť, takže partner je tu ako ozajstný dar. Je dôležité správnou komunikáciou  veci podporovať.  Ak máte trebárs pocit že váš partner vás niečím urazil, alebo vám ,,ublížil", namiesto nekonštruktívnych hádok a zloby, skúste jednoducho povedať - že vám daná vec veľmi ublížila. Povedzte svoj pocit, rozprávajte sa o probléme, nechcite mať za každú cenu na vrch...

Posledná súčasť pravej lásky je úplná otvorenosť.

A takáto láska bude  najväčším stimulom duchovného rastu... a schopnosti byť pripraveným...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?